Anketa
Individualismus
Nezávislost jedince na skupinových a společenských normách či standardech. Individualismus je morální, politický nebo společenský názor a postoj, který na první místo klade jedince, jeho nezávislost a soběstačnost, co nejmenší omezování druhými a společností. Individualisté jsou přesvědčeni, že každý jednotlivec má právo prosazovat své individuální zájmy a cíle a starat se především sám o sebe. Individualismus chápe společnost jako více méně nahodilé a volné seskupení osob a odmítá nebo podceňuje společenské vazby člověka, vzájemnou závislost a solidaritu.
SITUACE VE FILMU
Do individualismu se nejvíce hodí prokurátor a jeho manželka. Největší individualista je prokurátorova žena, která má ráda peníze a je jen sama za sebe, když si zlomí nohu zjistí, že nemá žádné přátelé a její pravá přítelkyně je jejich hospodyně, které vždy křivdila.
Hesla individualismu
9) Kdo nic nedělá, nic nezkazí
10) Jak si usteleme, tak budeme ležet
Porušovaná práva
Listina základních práv a svobod
REALITA
Individualismus je v západních zemích propagován. Propagováni jsou singles, atomární rodiny, rozpad tradičních hodnot, migrace (včetně agresivní islámské). Individualismu propaguje spotřební průmysl, zábavní průmysl (přestože se jedná o unifikované komerční produkty stejných firem, jen s nepatrnými obměnami. Jak postupuje individualismus, lidé jsou kráceni na svých právech, protože se individuálně nedokáží ubránit, na ulicích pak etnickými nebo náboženskými (islámskými) gangy, které ze západní individuality těží tím, že ji nevyznávají a pěstují kolektivismus. Ale to je jen na povrchu.
Prakticky nejkolektivnější skupinou lidí na Západě i na světě jsou diskrétní finanční elity. I vzhledem k jejich kolektivnímu propojení (nutnému, protože je jich v populaci málo) si dovedou obhájit své zájmy proti většině. A smějí se jejich, jimi propagovanému (vlastní tisk a některé TV, ve státních TV platí redaktorům "přilepšení") individualismu většiny občanů, kterými právem pohrdají, že nedokáží hájit své zájmy...